Budowa domu – jakim sposobem nie popełnić błędu?

0

Jeszcze przed właściwym przystąpieniem do budowy swojego wymarzonego domu przyzwoicie jest rozpisać sobie pojedyncze etapy realizacji opisującej nas inwestycji, żeby niczego nie przeoczyć, aby formalności, jakich jest całkiem niemało w takich sytuacjach, przebiegały sprawnie.

Oczywiście wstępne czynności, na samym początku naszej klarownej kosztowny do wejścia w posiadanie już wybudowanego domu, rozpocząć trzeba od poszukania dobrej działki pod konstrukcję, dopiero wówczas wolno przeglądać projekty domów, dostępne zarówno w Internecie, jak oraz w szczególnych katalogach na przykład udostępnionych przez pojedyncze pracownie architektoniczne.

Dopiero po przeliczeniu po pewnym czasie posiadanych środków pieniężnych oraz tych możliwych do uzyskania w formie kredytu hipotecznego, warto jest zastanowić się nad wyborem ludzi, jacy fizycznie wykonają naszą profesjonalną inwestycję. W tym względzie warto jest polegać na naszych znajomych, lub ewentualnie ich znajomych, którzy już zlecali realizacje budowy domu mieszkalnego i mogą z czystym sumieniem polecić nam tych ludzi – wykonawców danych inwestycji.

Na początku kooperacji prawidłowo jest określić, jak w ogóle będzie przebiegała budowa domu, na jaki zakres prac umówimy się z szefem ekipy budowniczej, dobrze jest również – najpierw ustnie – określić wszelkie detale naszej współpracy przy realizacji inwestycji. Także jeśli chodzi o nadzór – przegląd okresowy poznań. Później wypada bez żadnych zahamowań przelać nasze uzgodnienia na papier, przy czym ważne będzie, żeby zawarte ustalenia stanowiły szczegółowo o wszystkich relacjach wzajemnych, żeby umowa określała jasno termin zarówno rozpoczęcia, jak i zakończenia inwestycji, wynagrodzenie, jakie będziemy zobowiązani uiścić w sytuacji odbioru zakończonej inwestycji oraz braku jakichkolwiek obiekcji odnoście wykonania realizacji budowy.

Jeżeli dyrektor naszej klarownej ekipy zdecyduje się, iż pragnie wynająć do konkretnego etapu budowy, wykonania praktycznych prac podwykonawcy, na przykład elektryka, może to zrobić tylko po uprzednim uzgodnieniu tego z inwestorem głównym, czyli z nami. Na to konkretne ustalenie także należy sporządzić należytą umowę, w postaci aneksu do umowy kluczowej.