Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co należałoby wiedzieć o tresurze czworonoga – bazowe szkolenie psów

0

Jakiemukolwiek właścicielowi psa zależy na tym, aby jego pupil był mu oddany i należycie reagował na wydawane polecenia. Psy żądają zatem tresury, która pomaga ukształtować ich charakter.

Dzisiaj jest możliwość oddania pieska do specjalnej szkoły, gdzie zostanie dobrze wytresowany, niemniej jednak nie zawsze jest to potrzebne. Sporo rzeczy wolno zresztą zdziałać we własnym zakresie. Grunt to nie zapominać o paru sprawach. W głównej mierze potrzebna jest cierpliwość. To jak prędko pies uczy się miarodajnych rzeczy jest zależne od jego usposobienia, a także od rasy.

Nie ulega wątpliwości również, że im młodszy jest pies, tym przyzwoiciej. U dorosłych psów zmiana pewnych zachowań jest niezmiernie trudna lub w ogóle nie możliwa. W tresurze ogromnie istotna jest systematyczność – znacznie więcej na ten temat można dowiedzieć się na Szkoła dla psów Warszawa, w jakim miejscu znajdują się istotne wiadomości dotyczące szkolenia czworonoga.

Najprawidłowiej to robić codziennie o stałych porach. Jednorazowy trening nie powinien trwać nazbyt długo – w przeciwnym wypadku zwierzę będzie posiadać problemy z koncentracją. Właściciel musi być także konsekwentny bez względu na okoliczności. Inaczej do pieska docierają przeciwne komunikaty i w rezultacie nie wie on, co ma robić. Tresując psa, w żadnym wypadku nie można się uciekać do kar fizycznych. Nie zapewniają spodziewanych efektów, nie wzmiankując o tym, że dla zwierzęcia to trauma. Tresura powinna wzmacniać więź pomiędzy psem a właścicielem, nie może ona bazować na strachu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY