Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy warto inwestować w podłogę bambusową?

0

Drewniane posadzki z surowych desek, innymi słowy tak zwane „białe podłogi” stosowane były nie tylko w wiejskich chałupach, niemniej jednak oraz w drewnianych domach w mieście. W miastach przemysłowych, gdzie większa część pracobiorców rekrutowała się z poszukującej bardziej profesjonalnego bytu ludności okolicznych wsi, pewne tradycje życia codziennego i sposobu urządzania domu przenoszone były naturalnie ze wsi.

Tak w następstwie tego, w naturalny sposób, w miejskich mieszkaniach, będących mieszkaniami robotniczymi powszechnie stosowano podłogi drewniane z surowych desek. Atrakcyjną opcją są też bambusowe podłogi – bambusowe podłogi. Kładzione były one na belkach podwalinowych, które czasem układane były dosadnie na gruncie. Powierzchnię pod posadzką wysypywano suchym piaskiem, jaki pełnił rolę izolatora oraz pochłaniacza wilgotności.

Na nim bezpośrednio układane były belki i do tych belek przybijana podłoga. Grubość desek podłogowych oraz ich szerokość oraz długość nie były jakoś znormalizowane, zależały od jakości osiągalnego materiału. Natomiast z pewnością wszystkie ich wymiary były pokaźniejsze od desek podłogowych aktualnie dostępnych w sprzedaży. Jako jeden z najbardziej wykwintnych typów posadzek stosowanych we wnętrzach mieszkalnych wykorzystane były (oraz w dalszym ciągu są) parkiety z dębowej klepki.

Nawet te najprostsze, układane w prostą „jodełkę” przydają wnętrzu dostojeństwa i elegancji. Pierwotnie podłogi drewniane wykonane z drzewa dębowego konserwowane były jedynie przez woskowanie i polerowanie. Drewno dębowe należy do najtwardszych i w najwyższym stopniu odpornych na ścieranie typów drewna, skutkiem tego perfekcyjnie nadaje się na posadzki. Poza tym, jego przydatność do takiego zastosowania podwyższa odporność na działanie wody oraz jasna barwa.

Wyszlifowane klepki dębowe, po nasyceniu woskiem zyskują głęboką, ciepłą barwę, a wyszlifowanie daje wrażenie czystości i przestronności wnętrza. By podłoga nie utraciła połysku, woskowanie wypada było systematycznie powtarzać, podobnie jak froterowanie i polerowanie. Przy znacznie bardziej intensywnej eksploatacji podłogi, jak na przykład w przedpokoju lub też pokoju dziecinnym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY