Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak skutecznie wychować adekwatnie psa?

0

Niestety w psychologii czworonoga nie jesteśmy w stanie mówić o jego samodzielnym myśleniu, a dzieje się tak, w następstwie tego, że większość czynności czworonoga opiera się zwłaszcza na instynktach. Sporo zachować pieska, jakie możemy obserwować, na co dzień wywodzi się z jego dzikiej przeszłości. Zachowaniami tymi są na przykład: kopanie w ziemi, zagrzebywanie własnych odchodów i kręcenie się w kółko. Psie popędy powodują, ze wie on w jaki sposób zachować się w danej sytuacji, jednakowoż posłuszeństwo czworonoga w stosunku do człowieka zależy przede wszystkim od polecenia, jakie zostanie mu wydane.

Każdy pies, jaki uczony jest od okresu szczenięcego zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednie wykonanie polecenia wydanego mu przez właściciela zagwarantuje mu nagrodę, w formie cukierka czy również pieszczoty. Dobrą opcją jest też dobra karma, jaka może służyć jako nagroda – więcej na premium sucha karma dla psa. Pies w okresie, kiedy tak właściwie żył na wolności, zawsze żył w grupie, w jakiej to panowała pewna hierarchia.

Taka hierarchia wśród psów istnieje do dziś, skutkiem tego mimo faktu, że pies został udomowiony, a również pozbawiony swoich naturalnych towarzyszy, wolno ogłosić, iż dla niego sforą zastępczą jest towarzystwo ludzi, którzy mieszkają z nim w jednym domu. Z tego też względu każdy udomowiony pies niesłychanie błyskawicznie przyzwyczaja się do osoby, która jest jego właścicielem, bądź też również, jaka w większości wypadków przebywa w mieszkaniu. Taką osobę twierdzi on za najistotniejszą w grupie oraz zawsze jest jej posłuszny.

Z kolei pies innych domowników traktuje najczęściej na równi z sobą, a od czasu do czasu nawet próbuje wybić się w hierarchii ponad nich, dlatego zdarza się, iż nie zawsze spełnia wydane mu poprzez nich polecenia, a w pewnych sytuacjach wyraźnie całkiem ich ignoruje. W hierarchii z dziećmi, pies uważa, że znajduje się ponad nimi, bo uważa je za osoby słabe, którym ciągle przydatna jest opieka. Z tego także względu czuje się za nich odpowiedzialny oraz chroni je przed trudnościami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY