Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakim sposobem znaleźć właściwą pracę?

1

Jeszcze nie tak dawno dyplom wyższej uczelni był gwarantem odnalezienia porządnej pracy. Niestety czasy się zmieniają oraz warunki też. Coraz to więcej wychowanków wyższych studiów zasila szeregi bezrobotnych. Mało tego, czasem doskonali profesjonaliści, z olbrzymim doświadczeniem zdobytym za granicą również mają trudności ze znalezieniem pracy – ażeby to zmienić, wstąp na praca od zaraz. Osoby wracające zza granicy, w jakim miejscu zajmowały eksponowane stanowiska, często bardzo odpowiedzialne, mają istotne komplikacje ze znalezieniem pracy w kraju. Ze zdziwieniem słuchają od potencjalnych pracodawców, że mają nadmiernie wygórowane wymagania. Jak sami przyznają problem tkwi w braku znajomości i tak nazywanych pleców.

Statystyki są bolesne. Praca po studiach już nie jest taka oczywista. W 1997 roku bezrobotni z lepszym wykształceniem stanowili 1,4 procent, a w roku 2010 jest to już 10,5 procent. Wolno się zastanawiać co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Eksperci sugerują, iż ludzi kończących wyższe studia jest coraz więcej, natomiast jakość wykształcenia drastycznie się obniżyła – przede wszystkim na niektórych uczelniach osobistych. Rynek jest przesycony humanistami oraz profesjonalistami od marketingu i zarządzania. Inżynierów, jakich naprawdę brakuje, jest niewielu. Na swojej drodze jesteśmy w stanie spotkać różnych szefów lub menadżerów.

Niektórych nie interesuje to co robisz po pracy, jaka jest twoja sytuacja rodzinna czy także orientacja. Ważne są wyniki w pracy. Jeśli te są zadowalające po wyjściu z firmy przestajesz istnieć dla takiego właściciela. Lecz zdarzają się okazy, które chcą tobą zawładnąć. Nie ważne, że praca to dla ciebie priorytet, iż zamieniasz się w przysłowiowego cyborga po przekroczeniu progów firmy, iż twoje wyniki są więcej aniżeli przeciętne.

Dla takiego niedojrzałego emocjonalnie dyrektora ważne jest to, kim jesteś po pracy. I dlatego jeśli podejrzewasz, iż w twoim otoczeniu jest taki przełożony zapomnij o odsłanianiu prawdziwego ja w jednostce gospodarczej. Nie przyznaj się, że jesteś szczęśliwym rodzicem więcej niż jednego potomka. Ogromna rodzina to wystarczający powód dla twojego bossa byś musiał dorabiać na boku u konkurencji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY