Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Smakołyki na kolację – przetestowane rzeczy do przygotowania

1

Kuchnia hiszpańska jest niezmiernie ciekawa oraz zróżnicowana. Przede wszystkim właśnie dlatego, że nieomalże w każdym rejonie tego kraju możemy skosztować całkiem innych potraw. Trudno więc mówić o tym typu jedzenia jako o całości.

Naturalnie w Polsce znamy tylko nieliczne rodzaje potraw kuchni hiszpańskiej. W głównej mierze jest to paella, czyli potrawa robiona na bazie ryżu. Dodaje się do niego różnorodne dodatki.

Mówi się, że w Hiszpanii paella jest potrawą robioną z tego, co akurat jest w lodówce – należałoby sprawić granitor. Rzeczywiście doliczyć do niej jesteśmy w stanie kurczaka, owoce morza i ryby i same warzywa. Oprócz tego z hiszpańskiej kuchni przywędrowały do nas tak zwane tapas, inaczej po prostu przekąski podawane z reguły w barach jako dodatek do piwa. Oprócz tego niesłychanie znanym produktem hiszpańskiej kuchni jest szynka, czyli sztampowa jamon.

Znamy ją w głównej mierze z telewizji. To właśnie jest szynka z dużych udźców, jakie w szeregu przypadków wiszą w barach czy też sklepach. Jest to niemniej jednak niesłychanie drogi przysmak. Oprócz tego kuchnię hiszpańską kojarzymy również z dużą ilością odpowiedniej jakości wina oraz bardzo dobrze parzoną kawą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY