Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób zadbać o ogród?

1

Planując ogród, warto na samym początku rozdzielić go na trzy fundamentalne części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową i gospodarczą. Jakakolwiek z tych części nie powinna zachodzić na drugą i powinny być należycie oddzielone. Część reprezentacyjna, tak nazwany przedogródek to przestrzeń znajdującą się przed domem. W tym rejonie wolno sadzić roślinki, jakie najdłużej będą pełniły funkcję dekoracyjną.

Muszą być to kwiaty oraz krzewy o długim czasie kwitnienia, lub późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki powinny pozwolić użytkownikom na prędkie oraz bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jakim sposobem sama nazwa wskazuje powinna być przeznaczona na odpoczynek – znacznie więcej na wycinka drzew piaseczno. Kojarzy się to z tym, iż ma znajdywać się za budowlą. W tej części ogrodu muszą znajdywać się takie szczegóły małej architektury jak: tarasy, altanki, grill lub spory trawnik gwarantujący gry oraz zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najistotniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, jaka powinna znajdywać się na uboczu prowadzonej przez nas działki, ze względu na znajdujące się tutaj obiekty. W zasadzie ta część przeznaczona jest na zlokalizowanie takich detalów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części także wolno umieścić domek gospodarczy, w którym będziemy chować wszelkie wymagane nam narzędzia do pielęgnacji naszego ogrodu. Koszenie może się odbywać w momencie, kiedy trawniki są suche. Jest to podyktowane poprawniejszym wykonaniem koszenia oraz faktem, że trawa wówczas o dużo porządniej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY