Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Waga psychoterapii w odtruwaniu alkoholowym i odwyku

0

Jednym z w najwyższym stopniu fenomenalnych opracowań dotyczących leczenia uzależnień jest metoda, która opracował Allen Carr (Easyway). Zasadza się na jednej idei, jaką odnieść wolno do wszystkich uzależnień, z jakimi wyłącznie można się w życiu borykać. Odniósłszy sukces pierwszym podręcznikiem traktującym o sposobie na rzucenie palenia, Carr podejmuje się również wyzwania, jakim jest leczenie alkoholizmu – znacznie więcej na odtruwanie alkoholowe Warszawa. Warto tu dorzucić, że miał już wtenczas na koncie wyrwanie ze szponów nałogu takie sławy, jak Anthony Hopkins, Ashton Kutcher, Richard Branson, co przyczyniło się do jego światowego rozgłosu. Swą książkę Prosta metoda, w jaki sposób skutecznie kontrolować alkohol Carr kieruje do wszystkich, którzy uświadomili sobie, iż przekroczyli jakąś magiczną granicę rozsądku oraz samokontroli.

Uzmysławia niesamowicie ważny fakt, a mianowicie, iż problem choroby alkoholowej dotyka o wiele częściej ludzi uformowanych, sprawujących odpowiedzialne zawody, istotne funkcje społeczne niż-w jaki sposób się potocznie sądzi-osoby z marginesu cywilnego.

Swój sposób na leczenie alkoholizmu zasadza na wpojeniu odbiorcom mechanizmu przedsięwzięcia tzw. pułapki alkoholowej, jaka ma podłoże mentalne, a nie czysto fizyczne, w jaki sposób się powszechnie twierdzi (a głównie w jaki sposób sugerują osoby uzależnione). Autor w poradniku koncentruje się w zasadzie na obalaniu stereotypów związanych z alkoholem, szczególnie podkreślając absurd kojarzenia go z atrybutem solidnej zabawy i towarzyskości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY