Wyspecjalizowana poradnia przyjmująca pacjentów ze schorzeniami endokrynologicznymi

0

Choroby z jakimi można skierować się do profesjonalnej poradni endokrynologicznej dotyczą wszystkich chorób związanych z układem endokrynnym. Często pojawiający się motyw spotkania u endokrynologa to problemy powiązane z tarczycą, czyli z niedużym gruczołem znajdującym się w okolicach szyi. Jego głównym zadaniem jest wydzielanie dwóch wyjątkowo istotnych hormonów.

W placówce posiadający duże doświadczenie endokrynolog bartoszyce zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorych zmagających się ze schorzeniami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy i pozostałymi. W dodatku można się tu kierować, kiedy ktoś cierpi z powodu zaburzeń wzrastania oraz dojrzewania lub zmaga się ze schorzeniami przemiany materii z otyłością oraz z cukrzycą.

W dodatku, jeżeli inne choroby również wpływają na przemiany hormonalne, to także pozostaje to motywem do zgłaszania się w takie miejsce. Z uwagi na to, iż profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski równolegle z pracą kliniczną realizuje działalność naukową umożliwione jest to, żeby rozpatrzył przypadki chorych indywidualnie, na podstawie najnowszych działań diagnostyczno – terapeutycznych. Zastosowanie innowacyjnych standardów leczenia jest domeną jego placówki.

Poza schorzeniami tarczycy leczone są tu również zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, czy czynne hormonalnie gruczolaki. U chorych stwierdzane są też choroby nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Dużo pacjentek zgłosi się także ze względu na nadmierne wydzielanie androgenów, co objawia się zaburzeniami w cyklu miesiączkowym i nadmiernym owłosieniem. Poradnia będzie zajmować się także zaburzeniami metabolicznymi mającymi podłoże endokrynne, czyli otyłością, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej oraz osteoporozą.