Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zajęcia z terapii SI oferowane w centrum RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach

0

Zajęcia z terapii integracji sensorycznej oferowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach proponowane są dla dzieci, jacy mają trudności w obrębie działania poszczególnych zmysłów. Każdy opiekun, który zapisze swoje dziecko na terapia si Śląsk ma gwarancję, że jego podopieczny będzie jak najlepiej zaopiekowany i będą zajmować się nim certyfikowani eksperci.

Sporym atutem placówki pozostaje to, że każdy plan pomocy jest ustalany na prywatnych zasadach. Za pomocą stymulowanej zabawy wspierane są zmysły dziecka, co usprawnia równocześnie motorykę małą i dużą oraz koordynację wzrokowo – ruchową.

Celem takiej terapii jest dostarczenie dziecku ustalonej ilości bodźców zmysłowych, co przełoży się na polepszeniu integracji bodźców docierających do malucha z zewnątrz, jak i z jego ciała. Na początku odbywa się diagnoza si Śląsk, mająca na celu dobierać najlepsze ćwiczenia dla danego malucha.

Zajęcia mają miejsce w sali do tego przystosowanej, w jakiej używany jest specjalistyczny sprzęt: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie a także materiały o dowolnej fakturze, przeznaczone do stymulowania dotykowej, wzrokowej, węchowej oraz smakowej.

Oferowana terapia si śląskie przeznaczona jest na przykład do dzieci: nadwrażliwych na dotyk, nielubiących zakładać strojów z metkami, nielubiących bawić się w piasku, stale się potykających, z wybiórczością pokarmową, stale pobudzonych, mających kłopoty z wykonywaniem rysunków, mających kłopoty z napięciem mięśniowym, lękliwych i nad wyraz uwrażliwionych na głośniejsze dźwięki. Diagnoza obejmuje: testy południowokalifornijskie, obserwację kliniczną dziecka, obserwację swobodnego zachowania dziecka, konsultację z rodzicami. Ćwiczenia odbywają się w wyposażonym pokoju, a pedagodzy i fizjoterapeuci, posiadają stosowne dyplomy, potwierdzające ich kompetencje. Jest to rekomendowany ośrodek w województwie śląskim.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY