Biura psychologiczne, w jakich działają psycholodzy dziecinny

Nie raz myśleliśmy o tym, by zostać psychologiem. Ten zawód ma w sobie coś, co nas oszałamia. To kłopotliwe nie każda jednostka nadaje się do tego, by zostać psychologiem, nie każdy z nas ma należyte predyspozycje – a te w realizowaniu rzemiosła psychologa to nieodzowność. Psycholog jest postacią, która ma za zadanie pomóc nam w trudnych życiowych sytuacjach. To lekarz naszej duszy. Do psychologa zgłaszamy się wówczas, gdy nie możemy poradzić sobie z naszymi kłopotami, kompleksami, emocjami. To oczywiście psycholog tłumaczy nam, jak powinniśmy się zachowywać, by odrestaurować swoją psychikę. A takich porad potrzebują i dorośli oraz dzieci.

Z dziećmi funkcjonuje się niemniej jednak inaczej niż z ludźmi dorosłymi i świetnie wie o tym psycholog dziecięcy – Poradnia Harmonia. Jest to trudny zawód. Każdy psycholog dziecięcy uczy się tego, jak postępować z maluchami, jak im pomagać, jak rozmawiać o ich kłopotach. A jeżeli pociecha trafia do takiego terapeuty świadczy to, że przeszło w życiu dużo – w pewnych sytuacjach było to powiązane z agresją, przemocą, nieakceptowaniem, czasem z innymi trudnościami.

Biura psychologiczne, w których przyjmują psycholodzy dziecięcy są dość specyficzne. Dziecko, jakie podejmuje terapię psychologiczną musi zaufać psychologowi. Musi czuć się komfortowo w takim gabinecie lekarskim. Wskutek tego również takie gabinety psychologiczne wyposażane są w stosowny sposób. Tam nie ma przypadkowości. Gabinet taki nie jest typowym, sterylnym gabinetem lekarskim, jakie znamy. W wielu przypadkach jest to ustronny pokoik wypełniony zabawkami, kolorowankami, sprzętami, jakimi zabawiają się młodzi ludzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić