Dlaczego buldogi francuskie zaczęły się cieszyć taką popularnością

W różnych okresach czasu różne rasy miały duże powodzenie. W ostatnim czasie właśnie tak było z buldogiem francuskim, bowiem te urocze psy ze względu na szereg zalet są ogromnie popularne. Nie należą one do dużych, mają maksymalnie do 35 centymetrów na wysokość i ważą kilkanaście kilo. Niejednej osobie mogą one przypominać nietoperza, a to z uwagi na duże, odstające uszy. Buldogi francuskie mają bardzo łagodny charakter, z tego też powodu idealnie będą się nadawać do mieszkań i domów, w których są dzieci. Bardzo łatwo nawiązują relacje i bardzo mocno się przywiązują do swoich właścicieli, a równocześnie są niezwykle energiczne i wesołe.

Lecz trzeba trochę uważać na ich nieco zadziorny charakter, gdyż między samcami tej rasy dochodzi często do konfliktów. Nie ma również większego problemu z opieką tych uroczych psiaków. Oczywiście potrzebują one systematycznego wyprowadzania, które pomoże utrzymać je w dobrej formie fizycznej, ale nie trzeba przemierzać z nimi wielu kilometrów każdego dnia.

Z tego też powodu bardzo dobrze się sprawdzają zarówno u właścicieli lubiących aktywny tryb życia, jak też tych którzy wolą poleniuchować. Są równocześnie wesołe i towarzyskie, pamiętać jednak trzeba że dłuższa samotność niekoniecznie dobrze będzie im służyć.

Podejmując decyzję o zakupie psa tej razy należy pamiętać, żeby kupować go wyłącznie w jakiejś pewnej hodowli. Taką bez problemów się znajdzie w sieci, wpisując na przykład hasło buldog francuski hodowla, jest to o tyle ważne że wtedy ma się pewność co do charakteru.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić