Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Gdzie są używane kurtyny i przegrody z folii PCV

1

Folia PCV to materiał, który ma niezwykle zróżnicowane zastosowanie. W dużym stopniu bierze się to z jego właściwości i parametrów, a o tych można wiele dobrego powiedzieć. Przede wszystkim taka folia bardzo dobrze pochłania świetlne promieniowanie, dzięki czemu wykorzystywana jest w branży spawalniczej. Stosowane przez spawaczy przegrody spawalnicze mają w sobie taką folię w formie wypełnienia, dzięki czemu otoczenie jest chronione zarówno przed niebezpiecznym promieniowaniem, jak też przed czasem się pojawiającymi odpryskami. Jeśli chodzi o przegrody w zupełności wystarczy folia o grubości około pół mm.

Znacznie grubszej, ale też przez to wytrzymałej i trwałej, wymagają kurtyny paskowe. Kurtyny tego typu powszechnie się stosuje w różnego rodzaju sklepach i magazynach. Mają one postać pasków o szerokości kilkunastu centymetrów, przymocowanych w górnej części zabezpieczanego otworu. Takie paski są elastyczne, przez co da się je w łatwy sposób rozsuwać, a wisząc stanowią barierę porównywalną z drzwiami.

Ogromną zaletą tego pomysłu jest jego duże zabezpieczenie termiczne. Jak okazuje się bowiem, folia PCV bardzo dobrze ochrania przed zmianą temperatur, dużo lepiej niż na przykład drewno. Dzięki temu nawet paski o grubości kilku milimetrów pozwolą utrzymać odpowiedni zakres temperatur w pomieszczeniu i zmniejszyć jej ucieczkę. Zastosowań tego typu folii jest znacznie więcej, są one odporne na wilgoć i różnego rodzaju chemiczne substancje, więc sprawdzają się też dobrze jako izolacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY