Na jakie sprawy zwrócić swoją uwagę podczas wyboru tłumika sportowego

Jedną z chętniej wybieranych przez właścicieli samochodów przeróbek tuningowych jest zmiana tłumika seryjnego na jeden ze sportowych modeli. Tłumiki fabryczne są projektowane w taki sposób, żeby pogodzić efektywność z niskim hałasem, i to przede wszystkim komfort pasażerów jest na pierwszym miejscu. Lecz to wiąże się też z pewnymi ograniczeniami mocy jednostki napędowej, jaką można podnieść na przykład wymieniając tłumik.

Jeśli ktoś będzie jednak chciał tym się zająć, to musi na parę istotnych kwestii zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności zakup tłumika sportowego zrobić najlepiej w jednej z firm specjalizujących się w wytwarzaniu tego typu części, na przykład takie jak RM motors. Wtedy po pierwsze będzie miał pewność do do odpowiedniego wykonania, a po drugie tego, że sprzedawane tłumiki przelotowe spełniały będą wszystkie wymagania wiążące się z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Przede wszystkim chodzić tu będzie o intensywność hałasu, jaki przekraczać nie może pewnych norm. Jeżeli samochód po założeniu nowego tłumika będzie za bardzo głośny, to może nie przejść wtedy okresowych badań, albo podczas kontroli policja zatrzyma kierowcy dowód. Ważna jest też jakość wyprodukowania i materiały, które do tego zostały użyte, tak aby po kilku miesiącach nie było trzeba wymieniać tego elementu na nowy. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę, to może pomyśleć o jeszcze jednym rozwiązaniu poprawiającym osiągi samochodu. Coraz częściej w ostatnich czasach jest także wybierany downpipe, jaki także zwiększa o kilka koni moc silnika.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić