Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Stały opał na zimę – na jakie parametry zwracać swoją uwagę

0

Wielu posiadaczy domów ma w nich piece, jakie przeznaczone są do spalania różnego rodzaju stałych paliw. Najczęściej będzie to węgiel lub drewno, lecz rosnącym zainteresowaniem także się cieszy ekogroszek czy brykiet drzewny. Poszczególne odmiany takiego opału różnią się jednak mocno od siebie, dlatego podczas wyboru trzeba na parę istotnych rzeczy zwrócić uwagę. Przede wszystkim opał, który będzie spalany, powinien mieć odpowiednio dużą opałową wartość.

Najkorzystniej parametr ten się przedstawia przy węglu kamiennym, z kolei ogólna kaloryczność drewna i pelletu w dużym stopniu zależą od gatunku, z którego zostały zrobione. Bardzo ważne będzie też, żeby takie paliwo było dobrze wysuszone przed paleniem. Jeżeli jego wilgotność będzie duża, to nie tylko nie wytworzy ono odpowiedniej ilości ciepła, lecz przy spalaniu będzie się też wydzielać dużo niebezpiecznych związków. Dlatego jeżeli nawet się wybierze dobry jakościowo opał, to na jego wilgotność również trzeba zwrócić uwagę.

Wiele osób za to zwraca dużą uwagę na kwestie ekonomiczne. Z reguły będzie tak, że materiały o największej kaloryczności są też najdroższe. Dlatego podczas zakupu nie należy patrzeć jedynie na cenę, lecz również na to, jaką ilość opału trzeba będzie zużyć. W wielu przypadkach znacznie lepszą opcją będzie zakupienie dobrego jakościowo, ale nieco droższego węgla, niż taniego, kiepskiego drewna. Opał dobrze jest też kupować w hurtowniach, a takie na przykład się znajdzie po podaniu w wyszukiwarce słów hurtowa sprzedaż ekogroszku i przeglądnięciu wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY