W jaki sposób przygotowywać się do jazdy konno? Akcesoria oraz ubiór

Konie były pielęgnowane przez ludzi do nadzwyczaj konkretnych celów, temu zresztą służy hodowla. Jedne miały być reprezentacyjnymi zwierzętami pociągowymi zaprzęganymi do powozów inne ponownie miały ciężkimi rumakami bojowymi. Jeszcze inne były używane do codziennej pracy. Konie huculskie są naturalnie takimi zwierzętami, jakie potrafią ciężko pracować nawet w zawiłych warunkach. Są to zwierzęta bardzo silne i odporne. W górach, bowiem jest to rasa górska, opowiada się historie o tym, jak to konie huculskie wyciągały z rowów auta tam, gdzie traktory nie dawały już rady.

Konie huculskie mimo swej siły uchodzą za bardzo delikatne i inteligentne, właśnie dlatego z przyjemnością używa się je w hipoterapii – wtenczas warto zakupić koszulki jeździeckie. Są nieduże, co na dodatek predysponuje je do takich zadań. Bywają niemniej jednak uparte, co może w pewnych momentach sprawiać kłopot początkującym jeźdźcom.

Konie te są w stanie przenosić na swym grzbiecie obszerne ciężary, wobec tego kapitalnie sprawdzały się oraz sprawdzają jako zwierzęta juczne. Często są również stosowane w rekreacyjnych jazdach w obszar, szczególnie w górach. Hucuły jeżdżą także w zaprzęgach. W jaki sposób sama nazwa wskazuje konie te pochodzą z Huculszczyzny. Wyhodowali je przebywający tam górale. Konie huculskie są także wybitnie ambitne i kiedy idą w większej grupie koni przeróżnych ras starają się dotrzymać kroku koniom szybszym oraz większym. Końskie rodzaje umaszczenia z reguły mają niezwykle interesujące oraz niepowszednio brzmiące nazwy. Na przykład kolor bułany. Konie taj maści posiadają jasną sierść oraz czarną grzywę i ogon. Czarny kolor jest także dominujący na nogach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić