W jaki sposób spowodować, by impreza integracyjna była udana?

Kiedy zatrudniamy się w odkrywczej jednostce gospodarczej, niesłychanie nieczęsto oczekujemy, iż niedługo po rozpoczęciu pracy zostanie zorganizowana impreza integracyjna dla wszystkich robotników w takim celu, aby wszyscy nowozatrudnieni byli w stanie zintegrować się z pracobiorcami o dłuższym stażu pracy. Ogólnie imprezy integracyjne w kraju są rzadkością, a jeżeli już są organizowane, to zazwyczaj na zasadzie spotkania w pubie czy innym lokalu tego rodzaju.

W pewnych momentach udaje się zorganizować weekendowy wyjazd nad morze, jezioro lub też w góry, to naturalnie dzięki czemu powstaje możliwość poznania współpracowników na trzeźwo, bez wszechobecnego alkoholu. Czasem szefostwo pokrywa gigantyczną część kosztów takiego wyjazdu, dzięki czemu pracowników może czekać spora dawka atrakcji, jak na przykład zabawa rodzaju paintball, spływ kajakowy, wyjście do kina bądź teatru czy udział w organizowanym akurat festynie. Dyspozycji jest faktycznie dużo, wystarczy tylko odrobina inwencji twórczej organizatora oraz naturalnie odpowiednie zaplecze finansowe. Kiedyś imprezy integracyjne były niemało prostsze do zorganizowania.

Gdy cały zakład pracy jechał na wykopki, impreza jakby samoistnie organizowała się wieczorem. Zresztą bez wyjeżdżania też dawano poradę. Flaszka przyniesiona przez przykładowego pana Zdzisia z okazji imienin lub urodzin przysłowiowej pani Krysi była oszałamiającym pretekstem do tego, aby praca schodziła na dalszy plan, zaś najstarszy stażem zatrudniony wysyłał żółtodzioba do sklepu po godniejsze zaopatrzenie. Jak to wygląda w dzisiejszych czasach, kiedy właściciel przedsiębiorstwa jest jednocześnie pracodawcą, wobec tego każda minuta prowadzonej przez nas pracy jest mu wybitnie bliska sercu (lub innej części ciała – w zależności od tego, w której kieszeni nosi portfel)? Jak wygląda balowanie w pracy w czasach ciężkiego kapitalizmu oraz wszędobylskich inspekcji BHP i innych równie nie-imprezowych narządów kontroli?

Okazuje się, iż imprezy integracyjne są na porządku dziennym – przetestuj everal.pl. Niedużo zmieniło się od czasów poprzedniego ustroju. Tak rzeczywiście zmiany, jakie nastąpiły są wyłącznie zmianami kosmetycznymi, ponieważ kierownik to także człowiek oraz pić musi, wobec tego pije. Pije w pracy, tyle że po godzinach, gdy drzwi do firmy zamknięte są już na głucho. Taka impreza niejednokrotnie następuje bezpośrednio po inwentaryzacji czy też jako pracownicze wydarzenie kulturalne, religijne bądź też w związku z obchodzeniem jakiejś istotnej tradycji.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić