Żarówki do wozów dostępne na lokalnym rynku – LED vs ksenon

0

Wybór trafnej żarówki samochodowej jest bardzo istotny. Nie dosyć, iż zwiększa on nasze bezpieczeństwo, to eliminuje coś tak prozaicznego, jak pozyskanie mandatu. Korzystna żarówka powinna należycie naświetlać drogę, po jakiej jedziemy, jednakowoż również to, co się dzieje na poboczu. Stosowna prędkość jazdy oraz porządne oświetlenie zapewniają już sukces w bezpiecznej jeździe. Są różnorodne typy żarówek. Tyle samo jest również korporacji je produkujących. Musimy nie zapominać, żeby zawsze wybierać te przetestowanych marek.

Na szczęście wszelkie żarówki są tak samo oznaczone, według pewnych standardów. To zapewnia dosyć prostą metodę zakupu. Jednym z rodzajów żarówek są żarówki samochodowe H4. Są to żarówki halogenowe wykorzystywane już na rynku od niezwykle wielu lat. Mają one dwa żarniki, a są wykorzystywane jako światła mijania lub też drogowe. Ich wydajność świetlna wynosi około 1000 lumenów, a odporność od 350 do 700 godzin. Oczywiście ich trwałość zależy od częstotliwości oraz warunków, w jakich jest stosowana. Warto wtrącić, iż najlepiej żarówki jest wymieniać parami.

To właśnie dzięki temu będziemy mieli pewność, iż żarówki będą świeciły jednakowo – znacznie więcej na H4 LED. To kłopotliwe jak wykazują statystyczne dane wiele żarówek do świateł samochodowych sprzedawanych między innymi w hipermarketach nie nadaje się kompletnie do użytku. Nie dość, że ich żywotność jest krótkotrwała, to dużo do życzenia pozostawia ich moc oraz siła. Co się weryfikuje w wielu przypadkach, warto zainwestować w stylowe produkty. Wszystkie parametry dotyczące żarówek posiadają ściśle wskazane parametry. A jest ich parę. Należałoby zaznajomić parę rad, jakich żarówek unikać. Przede wszystkich tych z niebieską bańką. Świecą one o dużo gorzej. Możemy chcieć się zdecydować na żarówkę „50 plus”, jaka świeci przyzwoiciej aniżeli przeciętna.

Trzeba niemniej jednak pamiętać, że podziała ona też o połowę krócej. Konkretne typy żarówek mają usystematyzowane oznaczenia. Są to literka „H” oraz dobra cyfra przy niej. To ułatwia konsumentowi kupno. Na przykład żarówki samochodowe H7 będą miały takie same parametry dla wszystkich korporacji. Nie ulega wątpliwości, że jest to żarówka o jednym żarniku, wprowadzona do sprzedaży w 1995 roku. Mamy prawo być pewni dokładnej precyzyjności w rozłożeniu przez nią światła. Ma ona zdolność produkcyjną około 1500 lumenów, a jej witalność formułowana jest na około od 300 do 500 godzin.