Do czego jest nam potrzebny internet?

0

Wiadomo, że jeżeli korzystamy z czegoś zbyt długo oraz zaczyna nas to coraz to bardziej wciągać, po pewnym czasie uzależniamy się od takiej rzeczy. Podobnie jest z internetem. Na pierwszy rzut oka internet wydaje się być niegroźny. Pozostał stworzony w celu ułatwiania wszelkim życia. Jednak, kiedy trwonimy kontrolę na korzystaniem z niego, może to wywoływać uzależnienie. Zwykle zaczyna się to nieśmiało.

Każdego dnia spędzamy coraz więcej czasu buszując po internecie, wykorzystując z portali społecznościowych lub ewentualnie grając w gry internetowe – speedtest. Uzależnienie od internetu ma prawo objawiać się nadpobudliwością, agresją (szczególnie u dzieci i nastolatków), odczuwaniem jakiegokolwiek niedosytu, gdy przynajmniej parę razy dziennie nie odwiedzimy portalu społecznościowego, czy nie zagramy w jakąś grę. Szkodliwość internetu objawia się nie tylko uzależnieniem.

Dziś to naturalnie dzięki internetowi możemy stać się nawet ofiarami kradzieży. Niekoniecznie kradzieży pieniędzy, choć to dość wielokrotnie się zdarza, lecz kradzieży danych, fotografii, plików z komputera. By zapobiec temu powinniśmy wykorzystywać środki ostrożności, pomiędzy innymi programy antywirusowe.