Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Energetyczne świadectwo – w jaki sposób się je robi

0

W ciągu najbliższego czasu właścicieli trochę starszych mieszkań i domów czeka następna poważna rewolucja. Postarać się oni bowiem będą musieli o zrobienie świadectwa energetycznego, które się stanie obowiązkowe dla każdego budynku. Jeśli ktoś zamierza tego nie robić, to musi mieć świadomość że w ten sposób się naraża na grzywnę wynoszącą nawet do pięciu tysięcy.

Takie Świadectwo charakterystyki energetycznej to po prostu dokument, który ma za zadanie poinformować o zapotrzebowaniu budynku na energię, wiążącą się zarówno z chłodzeniem i ogrzewaniem, jak również oświetleniem czy podgrzewaniem wody. A wszystko to w ogromnym stopniu jest uzależnione od technicznego stanu i zastosowanych technologii i materiałów. Zgodnie z przepisami Świadectwa energetyczne zawierać muszą kilka istotnych informacji. Po pierwsze w dokumentach tych muszą się znaleźć aktualne zdjęcia frontu budynku, a także szczegółowy plan nieruchomości z wymiarami pomieszczeń.

Także będzie potrzebna informacja na temat tego, jak grube i czym ocieplone są ściany i stropy, a także z czym dany lokal sąsiaduje. Z ważnych informacji wymienić jeszcze trzeba sposób ogrzewania budynku oraz podgrzewania ciepłej użytkowej wody. Ważnym elementem każdego takiego certyfikatu są obliczenia wykonane przez wykonującą go osobę. Takie wyliczenia są oparte na informacjach podanych przez właściciela, z tego też powodu nie można tu przekazać nieprawidłowych danych danych. Jeżeli zostanie to zrobione, to certyfikat będzie nieważny, a poza tym można się narazić na finansowe konsekwencje.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY