Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak w nowoczesnym ogrodnictwie wykorzystywane są różne rodzaje folii

0

Uprawa kwiatów i warzyw w naszej strefie klimatycznej wymaga zapewnienia odpowiednich warunków do rozwoju, szczególnie na wiosnę. Niskie temperatury niekorzystnie bowiem wpływają na tempo rozwoju, z takich też powodów ogrodnicza branża powszechnie stosuje różnego rodzaju tunele pokryte foliami. Jeszcze do niedawna popularnością cieszyły się szklarnie, jednak tworzywa sztuczne są dużo tańsze niż szkło, a dają podobny zakres funkcjonalności. Aktualnie na rynku jest wiele odmian takich folii, tak więc nie powinno być problemów z wybraniem najlepszej. Różnią się wieloma parametrami technicznymi, z których najistotniejsza jest wytrzymałość.

Zależnie od tego ile będzie się chciało użyć tego typuj folii, to należy kupić dobrze dobrany produkt. Folie Warte Polymers przeznaczone na kilka lat są bardziej grube, często mają też różne dodatkowe wzmocnienia zwiększające ogólną trwałość i wytrzymałość. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się folie wielowarstwowe. Są one dużo bardziej solidne od tradycyjnych, ale posiadać mogą gorsze parametry przepuszczalności.

Przy wyborze folii jest to kolejna rzecz, którą trzeba dokładnie sprawdzić. Żeby zagwarantować roślinom jak najlepsze warunki na rozwój zaleca się, aby ogólna przepuszczalność światła wynosiła co najmniej dziewięćdziesiąt procent, wówczas będzie można zapewnić roślinom optymalny mikroklimat. W wielu przypadkach może też w tym pomóc perforacja, dzięki większej cyrkulacji powietrza zabezpiecza ona przed rozwijaniem się grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY