Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są najważniejsze rodzaje opon do wózków widłowych

0

Używanie wózków widłowych, podobnie jak i wielu innych pojazdów, jest związane co pewien okres czasu z potrzebą wymienienia opon. Podczas pracy ogumienie zużywa się dość mocno, w niektórych przypadkach nawet dość szybko. Tempo tego zużywania zależne jest chociażby od tego, na jakich nawierzchniach jeżdżą takie wózki i jakie przenoszą obciążenia. Jeżeli opona do wózka widłowego Chełm zużyła się zbyt mocno, to będzie ją trzeba zmienić na nową, ponieważ ewentualna eksploatacja może być nawet niebezpieczna.

Aktualnie najbardziej popularne są dwa typy tego typu opon, różniących się ceną i właściwościami. Najpopularniejsze są pompowane opony do wózka widłowego Garwolin, często wyposażone w dętki. W związku z tym że są wypełnione powietrzem, to posiadają bardzo dobre właściwości amortyzujące.

Świetnie sprawdzają się do jazdy po dużych nierównościach, i transportowania wymagających ostrożności, delikatnych ładunków. Wśród tej rodziny opon przeważnie są stosowane są radialne, które swoim wyglądem przypominają samochodowe opony. W niejednym zastosowaniu sprawdzą się jednak lepiej opony pełne. Cały środek jest w nich wypełniony specjalną gumą, co ma przełożenie na wysoką odporność na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. W ich przypadku nie ma kłopotu z przebiciem i utratą ciśnienia, co w części przypadków ma bardzo duże znaczenie. Jednak ten typ opon charakteryzuje się też nieco mniejszą elastycznością, dlatego nie sprawdzi się w sytuacjach, gdy trzeba będzie przewozić coś delikatniejszego.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY