Jakie specjalizacje może zaproponować obecnie stomatologia

Większości osób stomatolog będzie się kojarzył ze zwykłym gabinetem, w którym można wyrwać zęba lub zrobić plombę. Rzeczywiście tego typu stomatologów jest największa ilość i przeważnie jeżeli coś już się dzieje, to do nich udajemy się w pierwszej kolejności. Ale różnych specjalizacji związanych z leczeniem zębów będzie jeszcze parę, i część z nich nie ma nic wspólnego z wierceniem.

Jeżeli w jamie ustnej pojawią się jakieś poważniejsze problemy, na przykład związane zapaleniem, to często zająć się nimi będzie musiał chirurg stomatolog. Do niego udać się też trzeba, jeżeli do wyrwania będzie jakiś trudny ząb, z którym normalny stomatolog nie da sobie rady. Jeśli ktoś by chciał poprawić u siebie ogólny wygląd zębów, to wybrać się może do ortodonty. Akurat ten specjalista nie używa wierteł, a aparatów ortodontycznych, za pomocą których prostuje ustawienie zębów w szczęce.

Aparaty ortodontyczne przeważnie noszą dzieci, lecz jeżeli któryś z dorosłych zechce, to też nie ma żadnego problemu żeby go nosić. Natomiast jeżeli ktoś zębów nie ma wcale, to nim może się zająć protetyk. U tego specjalisty można miedzy innymi zrobić most, koronę czy też wszczepić implanty, przy pomocy których można będzie odzyskać piękny uśmiech. Czyli jak widać, nie każdy, kto robi coś przy zębach, jest zwykłym stomatologiem, bowiem inne specjalizacje także są potrzebne. A jeżeli ktoś potrzebował będzie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, to może w wyszukiwarce wpisać hasło rtg zęba warszawa centrum i przeglądnąć otrzymane strony.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić