Które płótno na obraz kupić?

Tkanina to materiał ochoczo wykorzystywany do przystrajania. Można to robić na dużo sposobów, a jednym z nich jest malowanie artystyczne tkanin. Można wykorzystać do tego celu pospolite farby akrylowe zakupione w sklepach dla plastyków, niemniej niemniej jednak w takim układzie pomocny będzie też ulubiony preparat, jaki trzeba połączyć z akrylami w stosunku jeden do jednego.

Takie środki masowego przekazu kupić można w specjalistycznych punktach sprzedaży. Są w nich też dostępne farby przeznaczone jedynie do malowania na materiałach – z tym, że są droższe od akryli. Do malowania wolno używać gotowych szablonów, farbę nanosi się na tkaninę pędzelkami.

Należałoby także sięgnąć po dobre pisaki służące do narysowania konturów i dodatki, jak podobrazia. Wizerunek naniesiony na tkaninę musi niezmiernie odpowiednio wyschnąć. Wymaga też utrwalenia – robi się to za pomocą żelazka, prasując tkaninę lub przez coś delikatnego (np. przez bawełnianą chusteczkę), lub od zewnętrznej. Do utrwalania służy też piekarnik – musi być nagrzany do właściwej temperatury, a tkaninę umieszcza się w nim na kilka minut.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić