Płytki z cegły na ścianę – interesujący pomysł na urządzenie wnętrza

Szukając ciekawej inspiracji na urządzenie wnętrza w stylu rustykalnym można pomyśleć o zakupie płytek wykonanych z prawdziwych cegieł. Takie płytki od jakiegoś czasu zaczęły się cieszyć dużą popularnością wśród klientów, ponieważ prezentują się bardzo interesująco. Nie są one robione w sposób maszynowy, a cięte ze starych jakie się uda zdobyć przy rozbiórce budynków.

Tego typu płytki z cegły na ścianę Wrocław niejednokrotnie pochodzi z dwudziestego albo dziewiętnastego wieku, i cechuje się niepowtarzalną kolorystyką. Co zrozumiałe takie cegły po rozebraniu budynku nie będą się nadawać na ścianę, z tego też powodu muszą być odpowiednio przygotowane.

Aby to zrobić tnie się je na szerokie na dwa centymetry paski, przez co z z jednego elementu można wykonać kilka takich pasków. Najbardziej pożądane są zewnętrzne ścianki, mają one najróżniejsze obicia czy wgniecenia, przez co każdy pasek wygląda inaczej. Ale środkowe paski także bardzo ładnie się prezentują, i można z nich zrobić niezwykle ciekawe aranżacje.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław są przyklejane za pomocą specjalnej zaprawy, uzyskując imitację prawdziwego muru. Ciemna kolorystyka cegły bardzo ładnie prezentuje się z jasnymi fugami, przypominającymi typową zaprawę, ale można też użyć innych barw. Sporo firm sprzedających tego typu płytki ma także w swojej ofercie dedykowane narożniki, wycinane z jednej cegły. Przy pomocy takiego rozwiązania można w niezwykle elegancki sposób obudować krawędzie, przykładowo na ścianach czy kominkach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić