Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Posadzka lakierowana lub parkiet – co zakupić?

0

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Jak gra toczy się o parkiet olejowany to potrzeba częstej oraz kłopotliwej pielęgnacji parkietu, potrzeba dokładnego czyszczenia oraz pastowania (raz w miesiącu, a w pierwszym roku po nałożenia oleju nawet 2 razy w miesiącu), stosowanie wyjątkowych dla podłogi olejowej środków oraz są one chłonne – zatrzymują pobrudzenia oraz zacieki. Podłoga olejowa nie jest rekomendowana dla ludzi cierpiących na brak czasu oraz nieumiejętność zachowania czystości w domu. To podłoga korzystna dla czyściochów, kochających estetyczne wnętrza mieszkania.

W przeciwnym wypadku lepsza będzie podłoga lakierowana. Nie jest tak interesująca i luksusowa jak posadzka pokryta olejem jednak jest znacznie prostsza do utrzymania w czystości oraz tańsza w eksploatacji.

Pomimo to, podobnie jak olejowa – także posadzka lakierowana ma niedociągnięcia jak oraz plusy. Jakie? Nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych (wystarczy jedynie mop z wodą oraz delikatny detergent), swobodnie utrzymują czystość, nie zatrzymuje zabrudzeń, wymagane jest stosowanie tylko fundamentalnych zasad konserwacji drewnianych podłóg, gruntowne czyszczenie potrzebne tylko raz na parę lat, aby uniknąć rys, należałoby użyć lakieru satynowego lub ewentualnie matowego. A niedociągnięcia podłogi lakierowanej?

Bez trudu powstają rysy, rysy niezmiernie zauważalne na połyskliwym lakierze, parkiet często się elektryzuje, przyciąga więcej kurzu, (ale prościej go wyczyścić), nie nadaje się do naprawy punktowej, jeśli się zniszczy, jedynym ratunkiem jest naprawa poprzez wtórne malowanie oraz cyklinowanie. Wiesz już wszystko – decyzja przynależy do Ciebie, jeśli potrzebujesz dodatków, zobacz lagrus classic r1. Zastanów się czy istotniejsze są dla Ciebie kwestie estetyczne, czy rzeczowe i pamiętaj – podłogę zawsze można poddać renowacji i wymienić jej ochronę na inną.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY