Pozbycie się swoich długów – jakie są na to możliwości

Z różnego rodzaju kredytów i pożyczek miało okazję skorzystać mnóstwo naszych mieszkańców. Jednak z rozmaitych przyczyn losowych czasami zaczynają takich pożyczek nie spłacać, co doprowadza do sporych komplikacji w ich życiu. Szczególnie w przypadku parabanków i instytucji finansowych bardzo szybko dług zaczyna rosnąć do wysokich kwot, zaczynają się też czynności komornicze i egzekucyjne.

Jeżeli tego typu sytuacja będzie się utrzymywać przez parę miesięcy i taka osoba nie będzie miała szansy na spłacenie swoich zobowiązań, to wnioskować może o upadłość konsumencką. Taka możliwość w naszym kraju się pojawiła w 2009 roku, co niejednej osobie dało szansę na wrócenie do unormowanego życia. Aby była możliwość skorzystania z takiego rozwiązania, to w pierwszej kolejności należy być osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej. Poza tym przepisy określają, że okres niespłacania swoich długów powinien wynosić co najmniej trzy miesiące, i wówczas można myśleć o złożeniu wniosku.

Taki wniosek należy złożyć do rejonowego sądu, który dokładnie sprawdza sytuację dłużnika i decyduje, co zrobić z tym dalej. W wielu przypadkach wniosek zostanie odrzucony, ale w części dłużnik otrzyma szansę na zredukowanie lub nawet umorzenie w całości posiadanych długów. Spore znaczenie ma tu przyczyna wystąpienia problemów, jeżeli przyczyniło się do niej niedbalstwo lub celowe działanie, to wówczas decyzja będzie odmowna. Sporo na ten temat można znaleźć w sieci, wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło ile kosztuje upadłość konsumencka i przejrzeć otrzymane serwisy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić