Wygląd łysiczki lancetowatej przedstawiony na witrynie GoldenTeacher

Wygląd łysiczki lancetowatej scharakteryzowany na witrynie GoldenTeacher zawiera między innymi to, jak prezentuje się nóżka takiego rodzaju grzyba. Jest ona nad wyraz wąska, natomiast solidna oraz twarda, jak i uelastyczniona. Nie można jej połamać, wobec czego w czasie zbiorów należy ją uciąć nożycami. Grubość nóżki jaką ma łysiczka lancetowata to od milimetra do max 3 milimetrów. Ma ona kolor kremowy, jasnożółty lub brązowawożółty, a u podstawy ma barwę niebieską z kropeczkami bieli.

Nie jest ona prosta, bo w jednym miejscu będzie trochę grubsza, a w odmiennym, nieco węższa. Trzon tego grzyba nie jest pusty wewnątrz. Miąższ jest cienki, bladszy, biały, bez mocnego smaku, natomiast niektórym kojarzy się z rzodkiewką. Zarodniki mają barwę ciemnobrązową z purpurowym odcieniem. Można też dowiadywać się czegokolwiek o kapeluszu. Zwykle jest stożkowaty, dzwonkowaty lub zaostrzony. Na górze kapelusza można znaleźć specyficzny guzik. Nieco starsze owocniki mogą mieć pomarszczone brzegi.

Blaszki kapelusza są rozmieszczane rzadko, posiadają sporą szerokość oraz nieco większe, mocno wrośnięte do trzonu. Ich barwa szybko ulega zmianom, od purpury po czerń. Obeznając się z opisami można wnioskować, jak prezentuje się prezentowany grzyb. Najważniejsze wiadomości w temacie łysiczki lancetowatej są podawane w ciekawy sposób. Autorzy wiedzą, w jaki sposób zainteresować internautów. I z tego powodu opłaca się zajrzeć na witrynę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić