Jakie znaczenie mają systematyczne przeglądy stanu swoich zębów

Wszyscy słyszymy od dziecka, że należy dbać o swoje zęby, najlepiej je myjąc co najmniej dwa razy na dzień. Ale równie istotne jest to, żeby je także regularnie sprawdzać u stomatologa, co na pewno pozwoli zaoszczędzić różnych kłopotów. Lekarze zalecają, żeby taki przegląd wykonywać przynajmniej raz w roku.

W części gabinetów będzie on całkowicie bezpłatny, w pozostałych trzeba będzie za niego zapłacić coś symbolicznego. W czasie takiego przeglądu stomatolog dokładnie sprawdzi stan całego uzębienia, ale też i reszty jamy ustnej, czy wszystko jest z nimi w porządku. Jeśli znalezione zostaną jakieś dziury, to przeważnie będą one niewielkie i bardzo łatwe do zaplombowania.

Jeżeli jednak takiego przeglądu się nie zrobi, to konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wypełnienie małego ubytku nie powinno kosztować więcej niż 200 złotych. Lecz jeżeli dziura w zębie zrobi się duża i będzie trzeba zrobić leczenie kanałowe, to do kosztów dojdzie następny tysiąc złotych, czyli kilkukrotnie więcej. Do tego pojawić się mogą mocne bóle i stan zapalny, a za takimi atrakcjami z pewnością nikt nie będzie tęsknił. A zbyt duży ubytek w skrajnym przypadku może doprowadzić do usunięcia zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Dlatego też faktycznie należy co najmniej raz w roku pojawić się u dentysty. Jeśli ktoś nie posiada swojego, to może poszukać w internecie. Po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła protetyka warszawa otrzyma listę gabinetów stomatologicznych, przy wyborze warto kierować się opiniami klientów, jakie również bez żadnego problemu się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić